ez.blog.új.

A régi blogom eltűnt.nem tudok belépni.ez van helyette addigis

Friss topikok

  • BAndi: Séta Rulez! (2007.07.02. 18:43) oktató
  • Szecska koma: Te a fürdőben laksz bazzeg??? :)) Amúgy meg azt nem mondta senki, vagy vedd föl a telefonodat, va... (2007.07.02. 00:20) bejegyzés
  • Dreamcatcher: erről nem tudtam ,de köszi a felvilágosítást (2007.06.28. 10:45)
  • Dreamcatcher: jahm.tényleg.God is black...yes she is...:)én csak a patriarchális gondolkozású nyugati kultúrkör ... (2007.06.23. 08:31) fuckyouall
  • Szecska: Honnan tod hogy az Isten nem egy néger nő???? (2007.06.19. 00:45) I wish only on night rest ,nothing more...

Linkblog

HTML

2007.06.15. 08:00 Dreamcatcher

Tankönyv

Bruhahah.Hehe.hihi.Ez itt lennt tananyag.Ebből fogok vizsgázni.Az egyén változásokhoz való viszonyát írja le.Szervezet-pszichológia ,hehe.Ez nagyon szórakoztató:)Sose hittem ,hogy valami érdekeset vagy hasznosat találok ebben a tárgyban




A változásokhoz való viszony fázisai jól szemléltethetőek:
1.    fázis: Bénultság – képtelenség a tervezésre, cselekvésre, gondolkodásra. Kezdeti fázis és a változtatás céljára és okára vonatkozó ismerethiányból adódik.
2.    fázis: Tagadás – aktív fázis, melyben a változtatás tagadásával kisebbíteni próbáljuk annak fontosságát. Tartalmaz az egyén számára erőgyűjtési szakaszt is, amikor időlegesen visszavonul az egyén. Krízishelyzetekben különösen fontos szerepe van.
3.    fázis: Depresszió –Ezen fázisban a legerősebb a változás okozta stressz, mert a változás visszafordíthatatlanságával szembesülünk.
4.    fázis: Elfogadás – Tisztul a változás okozta válság,  már jövőirányultságot jelent, nem a múlthoz való kötődést.
5.    fázis: Kipróbálás – Aktív fázis, amikor a változás okozta új viselkedési formákat, módszereket próbáljuk ki. Veszélyhelyzetet rejt, mivel újabb konfliktusokat szülhet.
6.    fázis: Tudatosság – Változással való azonosulás, a változási folyamatban, annak irányába szervezett részvétel.
7.    fázis: Beépítés – Valójában egyrészt magunk épülünk be a változtatás által létrehozott új rendszerbe, másrészt interiorizáljuk a változások által generált viselkedési módokat.

Szólj hozzá!


A bejegyzés trackback címe:

https://daywalker.blog.hu/api/trackback/id/tr5198980

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása